Walentynki

walentynki

Zawartość

Walentynki

 

Walentynki – pisałam już o nich, gdy podawałam Wam przepis na Pieprzną komosę 🙂  Nie każdy obchodzi Dzień Zakochanych. Ale jeśli jest okazja do tego, aby świętować, to dlaczego tego nie zrobić?

Obowiązkowy punkt programu

Obowiązkowy punkt programu Święta Zakochanych to kwiaty. Może czekoladki. Może bielizna? Potem kolacja, czasem kino. W tym roku inaczej to będzie wyglądać, ale może poświętujmy po swojemu? Czy trzeba biegać po sklepach w poszukiwaniu składników na wykwintną kolację? Nie! Bądźmy tego dnia wypoczęci, zjedzmy poźniejsze wspólne śniadanie – w tym roku Walentynki przypadają w niedzielę. Idźmy na spacer.

Prosty posiłek z afrodyzjakiem – chilli

Potem ugotujmy obiad. Nie musi być wyszukany. Na co dzień jesteśmy zestresowani. Nie dokładajmy sobie roboty od święta. Proponuję spaghetti z oliwą i suszonymi płatkami chilli. Spaghetti gotuje się 8 minut. Potem w ciągu kilku sekund polewamy makaron oliwą, sypiemy suszonymi płatkami chilli i niewyszukany, ale smaczny posiłek gotowy 🙂

Spaghetti Rogacza

Jest taki region we Włoszech, słynący z uprawianej dużej ilości chilli. Gdy mąż wraca z pola na obiad do domu, a żona podaje mu spaghetti z oliwą i suszonym chilli, wiadomo, że była zajęta innymi (ważniejszymi?) sprawami, niż gotowanie obiadu dla męża. Dlatego właśnie to danie nosi nazwę Spaghetti Rogacza… 😉

Nam to jednak nie przeszkadza. To nasze spaghetti! Nas interesuje walentynkowy relaks. Dużo czasu, jaki poświęcimy ukochanej osobie. Dlatego w ramach prezentu wieczorem lub późnym popołudniem zróbmy naszej drugiej Połówce masaż.

Olejek do masażu – wyrób własny

Wczesnym latem, gdy zbieraliśmy kwiaty bzu czarnego, kwiaty akacji i płatki róż, ja przygotowywałam z nich syropy, suszyłam na ziołowe napary, robiłam placuszki.
Mój mąż z kolei przygotował olejki do masażu. Od lata nasze olejki macerują się w buteleczkach.

Używając produktów do masażu musimy pamiętać, że skóra jest naszym największym organem. Wszystko, co w nią wmasujemy, wchłonie. Pamiętajmy o tym, używając balsamów i kremów z dużym dodatkiem chemicznych składników. Lepsze będą naturalne oleje czy oliwy. Ale to temat na inny post.

Walentynkowy masaż – przygotowania

Wracając do walentynkowego masażu – przygotujmy olejek wcześniej, przygotujmy miejsce, gdzie będziemy masować najbliższą nam osobę. Jeśli chcecie zrobić to na łóżku – zabezpieczcie dużym ręcznikiem prześcieradło. I ważna sprawa – absolutnie żadne elektryczne oświetlenie nie będzie tak odpowiednie do masażu, jak świeca. Lub najlepiej kilka. Świeca daje zupełnie inne światło, ukoi zmysły i wyciszy.

No i jeszcze jeden dość ważny element – muzyka. Poszukajcie takiej, która wycisza, relaksuje i przywodzi na myśl cudowne wspomnienia.
Sami widzicie, dużo roboty przed nami – ale damy radę i zdążymy przygotować niespodziankę 🙂

A teraz olejek – wybierzcie odpowiedni – taki, jaki lubisz/lubicie. Ale zadbajcie o to, aby był ciepły. Wstawcie miseczkę (buteleczkę) z olejkiem do ciepłej wody. Niech się lekko podgrzeje. Nasze ręce też muszą być ciepłe i przyjemnie miękkie.

Podsumowanie spraw do przygotowania:

  • duży ręcznik do ochrony prześcieradła
  • ciepły koc, do przykrycia osoby masowanej – przez jakiś czas osobie masowanej może być chłodno
  • świece
  • olejek – musi być przyjemnie ciepły
  • miękkie ciepłe dłonie
  • kojąca przyciszona muzyka

Na masaż przeznaczcie godzinę. Niech osoba obdarowana poczuje, że to prezent.

Stres precz

Co do samego masażu. Jeśli nigdy tego nie robiliście – to po pierwsze, nie denerwujcie się. Wiadomo – nie jesteście fachowcami – masażystami z zawodu. Ale dawanie drugiej osobie DOTYKU nie powinno być limitowane. Nie musicie przecież uciskać w określonych miejscach czy  stosować masażu leczniczego. W tym przypadku chodzi o dotyk, o delikatne przesuwanie swoich dłoni i przedramion po ciele ukochanej osoby. Taki dotyk relaksuje, pozwala na zapomnienie, choć przez chwilkę o tym, co dzieje się dookoła nas. Oddech nam się uspokaja, myśli przywołują dobre i miłe wspomnienia. Odpoczywamy.

Po drugie – jeśli krępujecie się przygotować taką niespodziankę, bo zazwyczaj poprzestawaliście na kwiatach – odważcie się. Wyjdźcie ze swojej strefy komfortu. Może przez moment będzie „sztucznie i nienaturalnie”, ale już po chwili zrozumiecie o co chodzi. Będzie fajnie.

Finał

Masaż zacznijcie od stóp – masujcie podeszwy stóp, każdy palec osobno, przestrzenie między palcami – są bardzo… wrażliwe na dotyk. Bardzo wrażliwe…
Pamiętajcie, aby wymasować każdy skrawek ciała, a gdy dojedziecie do uszu – pamiętajcie i o nich. Są, no wiecie – wrażliwe na dotyk.

A gdy skończycie i Wasza Połówka już się zrelaksuje, może będzie chciała się zrewanżować? Masaż niech zacznie od stóp. Niech masuje podeszwy Twoich stóp, każdy palec osobno, przestrzenie między palcami – są bardzo wrażliwe…

Przyjemności

 

 

 

 

VEGG HAND MADE

VEGG HOME COOK

opinie naszych klientów