Śniadanie, z czym to się je?

owsianka

Zawartość

Śniadanie jest podstawowym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Wielu o tym zapomina. Po nocnym śnie stężenie glukozy w organizmie jest niższe i może powodować gorszą pracę mózgu.

Wiele dzieciaków nie jada śniadań, a potem mają złe samopoczucie w szkole i gorszą koncentrację.  Wiem, ponieważ pytam kolegów moich synów i ich rodziców. Mam wrażenie, że śniadania to nasza polska pięta achillesowa.Kilka dni temu rozmawiałam z matką trojga dzieci. Mówiła, że bardzo chce zmienić swój i swojej rodziny sposób odżywiania, ale nie potrafi. Dlatego dzieci jedzą rano kanapki z serem lub wędliną.

Dlaczego tak trudno przekonać nam się do owsianki, kaszy jaglanej czy ciepłej, pożywnej, gęstej zupy o poranku? Tak, zupy.

zupa

Wyobraźcie sobie zimowy, ciemny poranek, wiatr, śnieg, a Wy musicie wyjść z ciepłego domu. Czekać na przystanku lub stać w korku w aucie. Miska gorącej, rozgrzewającej zupy lub curry nie pozwoli Wam zmarznąć, Wasze myśli będą jaśniejsze, a dzieciaki z całą pewnością zaliczą udany dzień w szkole.  Przygotowanie zupy można zaliczyć dzień wcześniej, a rano tylko ją podgrzać. To zdecydowanie szybsze i zdrowsze niż kanapki!

Właśnie dostaliście ode mnie w prezencie dodatkowe 5 -10 minut snu! 🙂

Dodaj komentarz

VEGG HAND MADE

VEGG HOME COOK

opinie naszych klientów