Restauracja pełna dobrych warzyw…

Papryka

Zawartość

Restauracja pełna dobrych warzyw

Restauracja pełna dobrych warzyw to moje marzenie. Lubię warzywa, wiem że można z nich zrobić cuda! Można z nich zrobić bardzo dużo ciekawych i zaskakujących potraw. Naprawdę dużo.

Realia

Ale gdy idę do restauracji, w której podają wszystko (mam na myśli miejsca, do których się udaję, na przykład będąc podczas podróżny, gdy nie mam możliwości poszukać restauracji wegańskiej), nie znajduję dobrze przyrządzonych warzyw. Niestety często kucharze nie zajmują się nimi dostatecznie dobrze. Traktują je jako nieważny dodatek. A to właśnie warzywa dostarczają nam witamin.

Kiedyś zamawiałam warzywa w restauracji. Teraz nie robię tego nigdy. Mam wybór – warzywa z wody lub warzywa na parze – bez dobrego dressingu. Te i te przygotowane z mrożonki. Nawet w sezonie pełnym słońca i obfitości warzyw w ogrodach i na straganach. Mogę jeszcze zamówić surówki – wszystkie z majonezem wątpliwej jakości lub z dodatkiem dużej ilości octu. Zdarzyło Ci się kiedyś zatrzymać w przydrożnej restauracji? Właśnie.

 

warzywa

 

W wegańskich knajpach jest dobrze

Oczywiście znam miejsca, w których kucharze bardzo się starają i podają dobrze przyrządzone rośliny. Takich restauracji jest jednak ciągle za mało. Inną oczywiście kwestią są miejsca, w których króluje kuchnia wegetariańska lub wegańska. Tam warzywa oczywiście są na pierwszym miejscu. I są świetnie przyrządzone i podane. Może to wynika z pasji? Może osoby prowadzące wegańskie kuchnie mają bardziej otwarte umysły? Szukają? Poznają? Szkolą się?

 

 

dynia

 

Wymagajmy!

Wszyscy o tym głośno mówią – więcej warzyw w diecie przeciętnego Polaka, każdy dietetyk to powtarza. Fajnie, gdyby klienci restauracji, uczestnicy wesel i innych przyjęć okolicznościowych mogli spróbować czegoś tak niezwykle naturalnego, tak bardzo nieskomplikowanego, tak bardzo kolorowego, jak warzywa. Dobrze przyrządzone. Warzywa o każdej porze roku są inne. Nie jesteśmy skazani na mrożonki – kalafior, brokuł, marchewka i brukselka – wszystko w kolorze zgniłego liścia…

Wymagajmy, mówmy o tym głośno – chcemy dobrze przyrządzonych warzyw!

A dzieciaki? Skoro my nie dajemy im przykładu, nie jemy tych okropnie podanych roślin, dlaczego zmuszamy dzieci do kosztowania byle czego? Wypłukane w wodzie, jałowe warzywa mogą każdego zniechęcić. A dzieci łatwo poddają się akurat w tej kwestii.

 

Wystarczy odrobina wysiłku

Wystarczy odrobina wysiłku i będziemy mieli zdrowe, wartościowe warzywa już zawsze. Poprośmy ładnie kucharzy i właścicieli restauracji. Konkurencja na rynku jest ogromna. Klienci są bardziej wymagający. Coraz więcej osób przestawia się na roślinny styl życia. Klienci, którzy nie otrzymają dobrze przygotowanych warzyw nie wrócą.  Zaczną omijać miejsca, w których nie ma smacznego jedzenia. Ale jeśli warzywa będą smaczne, klienci na pewno będą sobie takie miejsca polecać. W dobie internetu, różnego rodzaju aplikacji nie ma z tym problemu.

I już zawsze będziemy chodzić do restauracji pełnych dobrych warzyw. Wiem to 🙂

 

 

pomidory

 

Dodaj komentarz

VEGG HAND MADE

VEGG HOME COOK

opinie naszych klientów