O nas

O nas

Narodziny

Projekt VEGG rodził się w naszych głowach od kilku lat.
Na początku miał to być sklep ze zdrową żywnością, ale coś nam w tym pomyśle nie pasowało. Później sklep tylko z warzywami, po „drodze” miała być knajpa wegetariańska, albo wegańska – pomysłów było wiele.

Żaden jednak nie rozwiązywał problemów z którymi borykają się wszyscy, którzy chcieliby zmienić swoje życie, zadbać o swoje zdrowie, ale nie wiedzą jak się do tego zabrać.

Żaden nie dawał rozwiązania tym, którzy nie mają możliwości zakupu naturalnych, zdrowych produktów, albo nie bardzo wiedzą co z nimi zrobić lub kojarzą zdrowe potrawy z nudnymi i nie smacznymi.


Ewolucja

Wraz z poszukiwaniem i rozwojem naszego „projektu idealnego” zmienialiśmy się też sami. Przeszliśmy chyba wszystkie etapy, od wegetarianina, który wsuwa parówki sojowe, nabiał i mleko przez odżywianie oparte tylko na warzywach i owocach. Szukaliśmy idealnych składników, potraw o niebanalnych smakach, które nie tylko są zdrowe, ale świetnie smakują i chętnie po nie sięgamy. Poznawaliśmy inne kuchnie podróżując po wielu „dzikich” miejscach w Europie, Azji i Afryce. Pytaliśmy dlaczego coraz więcej osób, w coraz młodszym wieku boryka się z chorobami, o których wcześniej rzadko słyszeliśmy, a  nowoczesna medycyna sobie z nimi nie radzi. To wszystko zestawiliśmy z tym, jak wygląda nasze codzienne życie, ludzi żyjących w dzisiejszym, cywilizowanym świecie, jak się odżywiamy, jak pracujemy, jak odpoczywamy. Co dla nas jest ważne i co chcemy zmieniać, a jakie zmiany zostawiamy na później.


VEGG

I tak stworzyliśmy VEGG.

W VEGG wierzymy w to, że nasze codzienne, świadome decyzje dotyczące żywienia i tego,
jaki tryb życia prowadzimy są jednymi z naszych najważniejszych.
Zarówno dla nas, bo wszyscy codziennie dokonujemy wyborów co zjeść, jak i dla otaczającego nas środowiska.
Podejmując kilka razy dziennie te decyzje albo przyczyniasz się do poprawy własnego zdrowia
i eliminujesz negatywny wpływ produkcji żywności przetworzonej na nasze środowisko, albo dokładnie odwrotnie.
Stworzyliśmy projekt, który stał się częścią naszego życia.
Naszą wiedzą i doświadczeniem chcemy się podzielić z Tobą.

Czy dzięki temu uratujemy Świat?  Pewnie nie.
Czy mimo to będziemy próbować?  OCZYWIŚCIE!


 

Nasze wartości

Apple-Touch-Icon

Wysoka jakość

Używamy  naturalnych, sezonowych, nie przetworzonych produktów. Bez dodatków, polepszaczy i konserwantów. Wysoką jakość gwarantują nasi dostawcy. Znamy ich i wiemy, w jaki sposób uprawiają ekologiczne warzywa i owoce. Nasze menu to świeże produkty dostarczane w najkrótszym możliwym czasie.


Apple-Touch-Icon

Jesteś tym co jesz

Natura obdarzyła nas szczodrze, wyposażając rośliny w błonnik, fitozwiązki i antyoksydanty. Na dietę idealną składają się: jedzenie bogatych w składniki pokarmowe, sprzyjających zdrowiu produktów oraz unikanie żywności obfitej w substancje antyżywieniowe. Jesteś tym, co jesz – każdego dnia, kilka razy dziennie.


 

Apple-Touch-Icon

Odpowiedzialność

Wspieramy rolnictwo ekologiczne, które nie stosuje pestycydów i nawozów sztucznych . Stosuje się za to płodozmian i biologiczną różnorodność. Metody ekologiczne nie tylko chronią środowisko, ale maja dobroczynny wpływ na zdrowie ludzi. Produkty ekologiczne zawierają więcej substancji pokarmowych niż uprawiane konwencjonalnie.


  joanna  kuba

Joanna & Kuba